KURU TEMİZLEME FİYAT LİSTESİ

SIK KULLANILAN GİYSİLER

CİNSİ
GÖMLEK
PANTOLON
ETEK
HIRKA
PALTO
BLUZ (İPEK)
KAZ TÜYÜ MONT
GÜNLÜK ELBİSE
CİNSİ
CEKET
T-SHIRT
KAZAK
BLUZ
PARDESÜ
MONT
KAZ TÜYÜ YELEK
SWEAT SHIRT

EV TEKSTİLİ

CİNSİ
YORGAN ELYAF
YORGAN KUŞ TÜYÜ
YASTIK KILIFI
NEVRESİM
BATTANİYE
TÜL PERDE M2
KADİFE PERDE M2
CİNSİ
YORGAN YÜN
YASTIK KUŞ TÜYÜ
ÇARŞAF
MASA ÖRTÜSÜ 4-6 KİŞİ
YASTIK ELYAF
KETEN PERDE M2
ASTARLI PERDE M2

Kuru Temizleme Fiyatları

Kuru temizleme adından da anlaşılacağı üzere kuru olarak kıyafetlerin temizlenmesi demektir. Bu işlem için kıyafetlere zarar vermeden kumaş üzerinde bulunan lekelerin çözülerek çıkmasını sağlayan özel kimyasallar kullanılır. Bu kimyasallara perkloretilen denilmektedir. Perklorelien kumaşa zarar vermeden kıyafet üzerindeki lekeleri çözdüğü için çamaşır makinesi deterjanlarının aksine kıyafetin ömrünü uzatan bir maddedir.

Kuru temizleme kıyafetlerin çamaşır makinesinde yıkaması sonucu zarar görmesini önleyerek, onların ilk günkü gibi temiz ve düz hale gelmesini sağlayan bir işlemdir. Kuru temizlemeyle temizlenen kıyafetler uzun yıllar ilk günkü gibi şıklıkları korumayı başarır. Kuru temizleme için müşterilere verilen kuru temizleme fiyatları ise verilen ürüne göre değişir. Buradaki en önemli etken kuru temizlemeye verilen kıyafetlerin kumaşlarının cinsidir.

Kuru temizleme fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan bazı unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle kıyafetin kumaşı nedir buna bakılır. Sonrasında kıyafet üzerindeki lekelerin neden olduğu, nelerden olduğu incelenir. Diğer önemli nokta ise lekenin ne zaman oluştuğudur. Çünkü eski lekeler zor çıkan lekelerdir. Bu da doğal olarak fiyatın artmasına neden olur.