4 Ürün Mevcut

Ayakkabı Kalıbı

Gün içinde tüm vücudumuzu taşıyan ve şehir içinde karşımıza çıkan her türlü engelde bizimle olan ayakkabılar kullanım nedeniyle çok kolay yıpranmaktadır. Eğer ki ayakkabıların uzun ömürlü olması isteniyorsa onlara düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Uzun süreli ve yorucu kullanımların sonrasında ayakkabı kalıbı ile dinlendirilmeli ve boyaları tazelenmelidir. Bu sayede oluşan kırışıklar olabildiğince yok olur ve ayakkabının dayanıklılığı artar, doğal olarak da ömrü uzar.

Ayakkabı Kalıbı Nasıl Kullanılır?

Uzun süreli kullanımlardan sonra şekli bozulan ayakkabıları olabildiğince eski haline getirmek için kişi evine geldikten sonra içlerine ayakkabı kalıbı yerleştirmeli ve bu şekilde 2 gün dinlendirmelidir. 2 gün bu kalıp ile dinlenen ayakkabılarda kullanım nedeniyle oluşan kırışıklar ve şekil bozuklukları göz görülür bir şekilde azalır. Ardından yapılacak boya tazeleme işlemi ise ayakkabıyı tamamen yenileyecektir. Bu yüzden ayakkabı kalıbına sahip olmak çok önemlidir.

Körüklü Ayakkabı Kalıbı

Ayakkabıların ömrünü uzatmak ve dayanıklılıklarını arttırmak için kullanılan ayakkabı kalıplarının birden fazla çeşidi vardır. Körüklü ayakkabı kalıbı da bu çeşitlerden biridir. Ön kısmı ayakkabı şekilde arka kısmı ise topuk şeklinde olan bu kalıpların ortasında ayakkabının gergin bir şekilde beklemesini ve bu sayede kırışıklarının azalmasına yardımcı olan bir körük bulunur. Ayakkabı bu körüklü ayakkabı kalıpları ile birlikte en az 2 gün dinlendirilmelidir. Bundan az süreli kullanımlarda kırışıklarla ilgili gözle görülür bir değişiklik ne yazık ki olmayacaktır.

 

Ahşap Ayakkabı Kalıbı

Ayakkabılar hem kombinlerin aksessuarları olarak hem de tüm gün ayağımızdan çıkarmadığımız ve bizi rahat ettiren ürünler olarak büyük önem taşır. Ancak ayakkabılar sürekli kullanıldığı için çok çabuk eskiyebilmektedir. Bu yüzden ayakkabıların uzun süreli olabilmesi için ahşap ayakkabı kalıbı ile bekletilmelidir. Bu sayede kullanım nedeniyle oluşan kırışıklarda göze görülür azalmalar olacak ve dayanıklılığını kaybetmeyecektir.

Ahşap Ayakkabı Kalıbı Nedir?

Ahşap ayakkabı kalıbı sedir vb. ağaçlardan yapılan, ayakkabılarda kullanım nedeniyle oluşan deformasyonların azalmasına ve ter giderici özelliği olan ayakkabı bakım ürünüdür. Bu sayede ayakkabıların ömürleri uzamakta ve ayakkabılardaki kırışıklar en aza indirilmektedir. Ancak bu ahşap ayakkabı kalıplarını kullanırken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Ayakkabılar her kullanımından sonra 2 gün bu kalıplarda dinlendirmeye bırakıldığı takdirde ömrü uzayacaktır. İyi bir ahşap ayakkabı kalıbı ayakkabılar için herşey demektir ve hatta bazı durumlarda ayakkabı boyasından da önemlidir. Çünkü bu kalıplar ayakkabıların temel yapısını korumaktadır. Ayakkabıların temel yapısı ne kadar uzun süre dayanırsa, ömrü de o kadar uzayacaktır. Bu yüzden üzerine yapılan boyanın önemi ayakkabı kalıbından sonra gelir.

Kaliteli Ahşap Ayakkabı Kalıbının Önemi

Kaliteli ahşap ayakkabı kalıbının önemi ayakkabılar için hayatidir. Çünkü ayakkabı kalıbı ne kadar iyiyse ayakkabının ömrü o kadar uzun olur. Çünkü iyi bir ayakkabı kalıbı ayakkabıda oluşan kırışıkların oluşmasını olabildiğince çok erteler. Kırışmayan ayakkabıların ise ömürleri uzun olur.